Zalety odbudowy uzębienia przy użyciu implantów

implanty

Większość z nas marzy o pięknym, hollywoodzkim uśmiechu. Jednak nie każdemu jest on dany. Choroby zębów lub różnego rodzaju wypadki w życiu powodują wypadanie zębów, a braki w uzębieniu wyglądają bardzo nieestetycznie. Powodują ogromny dyskomfort i sprawiają, że osoby z tym problemem tracą pewność siebie i nie raz wycofują się z życia towarzyskiego. Aby chociaż trochę załagodzić ten problem wymyślono sztuczna szczękę. Osobom z poważnymi brakami pozwala ona normlanie jeść i mówić, a tym z minimalnymi brakami pozwala uśmiechać się od ucha do ucha.

Minusy protezy

Sztuczna szczęka nie jest jednak rozwiązaniem idealnym. Jest to ciało obce w buzi, które lubi się odklejać, nie daje więc użytkownikowi stu procent komfortu. Protezę na noc trzeba wyjmować i przetrzymywać w specjalnym płynie, więc nosząca ją osoba nie może liczyć na jej całodobowe wsparcie. Nosząc protezę nie wolno rozstawać się ze specjalnym klejem, którym mocujemy ją na podniebieniu. Dlatego też dentyści szukali jeszcze bardziej komfortowego rozwiązania do odbudowy uzębienia i tym sposobem rozwinęła się implantologia.

Co dają implanty?

Implant zęba to najprościej mówiąc: sztuczny ząb „wkręcony” w kość szczękową. Po założeniu go w zasadzie o nim zapominamy, i traktujemy jak zwykły ząb. Zwyczajnie go szczotkujemy, nie wymaga on od nas zdejmowania, namaczania czy żadnej innej pielęgnacji. Można śmiało powiedzieć, że po dniu czy dwóch traktujemy go jak część ciała. Implanty nie wypadają, można nimi gryźć nawet twarde owoce. Implanty są tez pomocne w wypadku zanikania słabej tkanki kostnej. Pozwalają na jej zachowanie, a co za tym idzie – na utrzymanie naturalnych rysów twarzy, które zmieniłyby się, gdyby kość zanikła. Kolor implantu można idealnie dobrać do koloru naturalnych zębów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzięki implantom odbudować swoje uzębienie, ale w kolorze pięknej hollywoodzkiej bieli. Odbudowa uzębienia implantami to stuprocentowa pewność, że zęby nie wypadną podczas rozmowy, śmiania się czy jedzenia. Wyglądają bardzo naturalnie i po założeniu są zupełnie bezobsługowe.

Copyright 2015 Stomatologia Banino | design : motodiabel
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+